Čerstvé dorty, aneb jak vybrat ten správný

Každý člověk má narozeniny, každý člověk má svátek, téměř každý člověk má alespoň jednou za život svatbu a mnoho lidí má spoustu dalších důvodů k pořádání různých oslav, ať už je to promoce, povýšení v práci, narození dítěte a nebo jiné. Při pořádání takových oslav je vždy třeba zajistit pohoštění a to jak slané, tak sladké.

V minulých letech bylo zcela běžné, že při pořádání takové oslavy se sešla celá rodina a začala připravovat chlebíčky, obložené mísy, péct dorty a zákusky. Takové přípravy zabraly podle velikosti oslavy celé hodiny a někdy dokonce i celé dny. V dnešní době je však pro mnoho lidí nemyslitelné, že by strávili mnoho hodin přípravou pohoštění, nehledě na to, kam všechny ty dorty a mísy uskladnit. Ideálním způsobem, jak se v dnešní době o takové pohoštění postarat, je, svěřit se do rukou odborníků a nechat si připravit vše od profesionálních dodavatelů.

Nakupujeme dorty a občerstvení – co ano a co ne.

DortyO přípravu chlebíčků a obložených mís se postará každé lepší lahůdkářství a doveze vše až domů. Dorty, minidezerty a zákusky připraví nejlépe v cukrářské výrobně. Obrovskou výhodou toho, že dorty budou přímo z cukrářské výrobny je především čerstvost dortů a také jejich jakost. Není žádným tajemstvím, že hotové dorty lze dnes také koupit ve velkých prodejnách potravin. Do těchto supermarketů a hypermarketů jsou dodávány dorty již zabalené v plastových krabicích. Avšak není ani tajemstvím, že tyto dorty jsou vyráběny tak, aby mohly ležet mnoho dnů v regálech a „čekat“ až na ně někdo dostane chuť. Vzhledem k tomu, že musí vydržet právě takové čekání na zákazníka, jsou tyto dorty vyráběny ze surovin s dlouhou expirační dobou, z moderních, studenou cestou vyráběných krémů, které se jen hemží „Éčky“, konzervanty a dalšími látkami, které kvalitě dortu rozhodně nepřidají. Proto je nejlepším krokem objednat dort přímo u zdroje, tj. v cukrářské výrobně, kde bude dort vyhotoven právě v den konání a je zcela čerstvý. Díky tomu je možné objednat nejen dorty plněné máslovými, nebo pudinkovými krémy, ale také plněné a zdobené šlehačkou.

Velice oblíbenými se, obzvláště v poslední době staly modelované marcipánové dorty. Tyto dorty bývají používány jako dorty k narozeninám, svatební dorty, ale také třeba jako dorty na firemní večírky a oslavy. Tyto dorty se mohou „sestavit“ dle přání zákazníka. Dortový korpus, chuť krému, ovoce uvnitř dortu, to všechno si může zákazník vybrat a nebo si nechat poradit od zkušených cukrářů přímo ve výrobně při objednávce dortu. Dort je poté potažen marcipánem a dozdoben, případně se dort zdobí i na povrchu máslovým krémem.

Kupujeme dorty – na koho se obrátit?

Svatební dort, narozeninový dort, dort na oslavu promoce a také jakýkoliv jiný dort k jakékoliv příležitosti vyrobí pro Vás v požadované kvalitě cukrářská výrobna Karlíkova továrna na dorty . Cukrářští mistři z této výrobny mají desítky let praxe. Malá, téměř rodinná výrobna, kde se dorty vyrábějí podle klasických receptur a kde dokáží také připravit moderní marcipánové modelované dorty, je v Praze 9, na adrese Českomoravská 1. Na www.karlikovy-dorty.cz najdete e-shop a stovky fotografií modelovaných i klasických dortů včetně cen a počtu porcí, na které lze dorty nakrájet. Dorty vám dovezou až do domu, nebo se pro ně můžete stavit přímo ve výrobně.